Monthly Archives: Wrzesień 2017

Wartość rynkowa mieszkania

Chcąc sprzedać mieszkanie do wynajęcia, trzeba je przede wszystkim odpowiednio wycenić. Nie można jednak sugerować się sentymentami, ale tym co tak naprawdę najważniejsze. Chodzi tu o to, aby cena danego mieszkania była zgodna z ceną rynkową nieruchomości. Biura nieruchomości zanim przyjmą do swojej oferty mieszkanie do wynajęcia, najpierw dokonują samodzielnej oceny, wyceny i dopiero po ostatecznych rozmowach włączają daną nieruchomość do oferty. Biuro ma prawo odmówić klientowi przyjęcia nieruchomości, jeżeli ten będzie powiedzmy oczekiwał czegoś co jest nierealne. Niektórzy cenią się naprawdę wysoko, a nieruchomości są wręcz ruderami. Cena ta powinna odpowiadać cenie rynkowej i obecnemu stanowi. Nie powinno się jej zawyżać. Biuro nieruchomości nakłada jeszcze pewien koszt za zajęcie się sprzedażą i szukanie klienta, a więc przez to łączna cena nieruchomości wzrasta. Żeby znaleźć klienta, trzeba jednak zachować rozsądek przy dokonywaniu wyceny. Jedynie to wpłynie na atrakcyjność oferty nieruchomości i tym samym na znalezienie klienta.

Dekoracja klatek schodowych w bloku

Ludzie mieszkający w bloku, ale często takim niedużym, gdzie mieści się kilka, góra kilkanaście mieszkań, starają się dbać wspólnie o cały inteligentny budynek. W końcu jeżeli sami się nim zajmą, zadbają o powierzchnię, będą mogli swobodnie mieszkać, czuć się bezpiecznie, nie będą musieli ciągle przeprowadzać remontów. Tak więc niektórzy ustalają sobie dyżury i myją na przykład posadzkę na schodach i klatce. Z każdego piętra raz na jakiś czas musi zrobić porządek, by było czysto. Niektórzy nawet zdobywają się na dekoracje, by ten inteligentny budynek wyglądał jak zadbany, nowoczesny i przytulny dom wielorodzinny. Na przykład na klatce tam gdzie oczywiście można, stawiają jakieś rośliny, które regularnie podlewają. Wówczas od razu wszystko się zmienia, sprawia wrażenie piękniejszego. Najważniejsze, że mieszkańcy naprawdę czują się jak w domu. Tak jest w nowoczesnym budownictwie, gdzie ściany wyglądają stylowo, barierki przypominają balustrady takie jakie montuje się w domu, a nie gdzieś na obskurnej klatce schodowej. W takim bloku warto kupić mieszkanie.

Jak urządzić mieszkanie

Niektórzy mówią, że mieszkanie w mieście wygląda zupełnie inaczej niż te na wsi. Ludzie urządzają je na innej zasadzie. Być może to prawda, ponieważ ludzie w miastach nie ściągają wszystkich gratów do swojego mieszkania kraków nowa huta, nie meblują ich tak, by pozasłaniać wszystkie ściany. Także dekorują je tak, by wydawało się bardziej stylowe i nowoczesne. Właśnie na tym im bardzo zależy. Nie ma żadnej zasady ani reguły jak urządzić mieszkanie w mieście, bo to bez sensu. Każdy może to robić jak chce. Jedynie z obserwacji wynika, że w miastach ludzie jakoś inaczej się urządzają, mają inne zdanie na temat wystroju. A gdyby tu wziąć pod uwagę mieszkanie w bloku w mieście i mieszkanie w domu jednorodzinnym na wsi, tych równic w urządzeniu byłoby jeszcze więcej. Na wsi jest zupełnie inne życie. W miastach stawia się na nowoczesność, funkcjonalność. Ludzie chcą podążać z czasem, dlatego i mieszkania kraków nowa huta urządzają w taki sposób, by były wygodne, stylowe, by zachwycały gości i tak dalej. Na wsi ludziom tak na tym nie zależy.